O istocie organizacji szczepień- firma Zebra

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Firma Zebra Technologies zapewnia sprzęt IT niezbędny do zarządzania pobytem pacjentów w szpitalu: od momentu ich pojawienia się na Izbie Przyjęć do momentu opuszczenia placówki. Urządzenia firmy Zebra wsparły szpitale i sektor służby zdrowia w krajach najbardziej dotkniętych pierwszą falą pandemii, firma wspiera także ideę #ZaszczepsięPolsko. o istocie prawidłowej organizacji szczepień mówi Pan Michal Marcinkowski

Łańcuch dostaw szczepionek przeciw covid 19 obejmuje kilka etapów w które zaangażowani są różni dystrybutorzy i różne podmioty logistyczne na każdym z tych etapów istnieje ryzyko uszkodzenia szczepionki lub wystąpienia opóźnień w dostawie. Zaawansowane technologie mogą pomóc w zapewnieniu pełnej widoczności szczepionek w całym przebiegu procesu dostaw by takie ryzyko ograniczyć. Znając dokładną lokalizację i stan partii w czasie rzeczywistym uczestnicy łańcucha dostaw dysponują pełną informacją która umożliwia sprawną obsługę dostawy oraz rozwiązanie ewentualnych problemów mogących zakłócić proces.

Mobilne urządzenia mogą zapewnić szczegółowy monitoring dostaw szczepionek począwszy od miejsca produkcji aż po szpitalne gabinety.

Pojawiają się nowe wyzwania mogące stanowić zagrożenie dla płynnej realizacji szczepień przy tej skali przedsięwzięcia, gabinet medyczny musi zbierać duże ilości danych dotyczących szczepienia w tym między innymi dane poszczególnych pacjentów informacje o dziennej liczby zaszczepionych, czy o ilości dostępnych szczepionek aby zagwarantować skuteczną rejestrację danych, równy dostęp do szczepień oraz bezpieczeństwo pacjentów.

Te wszystkie informacje muszą być sprawnie dokumentowane i raportowane do rządowych agencji odpowiedzialnych za ochronę zdrowia, jednakże placówki prowadzące szczepienia to ośrodki o różnej wielkości i zróżnicowanych możliwościach: od małych lokalnych przychodni aż po odpowiednio dostosowane stadiony i duże obiekty sportowe, z których wiele nie dysponuje technologicznymi możliwościami dokładnego zbierania danych.

To właśnie w takich miejscach specjalistyczne przeznaczone dla sektora medycznego komputery mobilne, tablety i drukarki są w stanie usprawnić proces rejestracji danych. Wyobraźmy sobie pracowników medycznych w zewnętrznym tymczasowym punkcie szczepień wykorzystujących mobilne urządzenia, na przykład tablet, do skanowania pasywnych tagów refaeli aby rejestrować dane pacjenta w rejestrach medycznych placówki, po odczytaniu informacji pracownik drukuje etykietę z kodem kreskowym. Dane o szczepieniu można przesłać do cyfrowej chmury przy okazji zwykłego skanowania kodu- taka technologia dzięki przyspieszeniu rejestracji danych umożliwia pracownikom zaszczepienie większej liczby pacjentów każdego dnia

Szczepienia przeciw wirusowi SARS COV-2 to największe przedsięwzięcie logistyczne naszych czasów, ale cyfrowe innowacje są w stanie ułatwić realizację jego najbardziej złożonych aspektów poprzez wprowadzenie do tego procesu systemów monitorowania urządzeń mobilnych oraz zaawansowanych systemów analitycznych. Jesteśmy w stanie poprawić wydajność procesu dystrybucji, podnieść poziom bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększyć dostępność szczepionek by pomóc w zakończeniu tego niespotykanego dotąd kryzysu zdrowotnego.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin